Czerwiec, 2023

202306Cze09:0015:00ZMIANY W KODEKSIE PRACY I ICH KONSEKWENCJE, CO CZEKA PRACODAWCĘ - KOMPENDIUM WIEDZY ORAZ PRAKTYCZNE ASPEKTYszkolenie stacjonarneKwidzyn, ul. J. Piłsudskiego 29Zapisz się na szkolenie

Informacja o kursie/szkoleniu

W I kwartale 2023 r. mają zacząć obowiązywać nowe przepisy kodeksu pracy, w związku z nimi zmieni się  katalog wykroczeń przeciwko prawom pracownika. Pojawią się nowe obowiązki dla pracodawców, a wraz z nimi sankcje za ich naruszenie. Inspekcja pracy będzie mogła częściej nałożyć mandat na pracodawcę. Jakich nowych przepisów będą musieli przestrzegać pracodawcy? Jakie nowe uprawnienia nabędzie pracownik, jaką zmianę zastaniemy w zapisie pracy zdalnej zamiast telepracy? Nie daj się zaskoczyć zmianom, zapraszamy na szkolenie.

Program kursu/szkolenia

  • Obowiązki pracodawcy w zakresie nawiązania stosunku pracy

– informacja o warunkach zatrudnienia dla pracownika – nowe regulacje i odpowiedzialność wykroczeniowa

– kluczowe zmiany przy zawieraniu umów na okres próbny

– roszczenia pracownika w zakresie nawiązania stosunku pracy

– szkolenia pracownika /w czasie pracy i na koszt pracodawcy/

– nowe wymogi  prawne w zakresie wypowiadania umów o pracę

  • Zmiany przepisów o rodzicielstwie w 2023 r.

– elastyczne formy zatrudnienia dla rodziców dziecka

– nowe warunki udzielania urlopu rodzicielskiego rodziców dziecka  do 8 roku życia oraz wprowadzenie  niezależnego urlopu  rodzicielskiego  dla każdego z rodziców bez możliwości przeniesienia

– przesunięcie terminu urlopu rodzicielskiego

– wprowadzenie urlopu opiekuńczego

– udzielanie pracownikom czasu wolnego z powodu siły wyższej

– zakaz dyskryminacji osób korzystających z uprawnień rodzicielskich

  • Praca zdalna i warunki jej wprowadzenia w zakładzie pracy

– zapisy w umowie o pracę  dotyczące wykonywania pracy zdalnej

– należności dla pracowników wykonujących pracę zdalną

– warunki bhp w miejscu wykonywania pracy

– modyfikacja oceny ryzyka zawodowego

–  kontrola wykonywania pracy podczas pracy zdalnej  przez pracodawcę

–  okazjonalna praca zdalna do 24 dni w roku

  • Warunki kontroli trzeźwości pracowników w miejscu pracy

– regulacje wewnątrzzakładowe w zakresie kontroli trzeźwości pracowników przez pracodawców

–  sporządzanie dokumentacji z kontroli  trzeźwości pracownika zgodnie z obowiązującymi przepisami
prawa

– rozwiązania dotyczące stosowanego sprzętu do dokonywania kontroli trzeźwości w miejscu pracy
oraz uprawnienia do wezwania Policji

– dopuszczalność kontroli pracownika na obecność innych środków odurzających w organizmie

  • Sygnaliści – nowe obowiązki pracodawcy i zakres ich ochrony

–  dopuszczalne rozwiązania w zakresie  obowiązku ochrony sygnalistów

–  zasady zgłaszania nieprawidłowości

–  obowiązujące procedury i dokumenty wewnątrzzakładowe w przypadku dokonanego zgłoszenia
od sygnalisty

– rodzaje zgłoszeń, które może dokonać sygnalista

  • Konsultacje z trenerem

Trener

Prawnik, ukończyła Uniwersytet Gdański Wydział prawa i administracji oraz studia podyplomowe Zarządzanie zasobami ludzkimi na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Długoletni pracownik administracji państwowej. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, od ponad 25 lat zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa pracy. W trakcie pracy zawodowej uczestniczyła w wielu seminariach poświęconych zagadnieniom prawa pracy. Od kilkunastu lat jako wykładowca i trener współpracuje z licznymi firmami. Prowadzi szkolenia z tematyki prawa pracy z uwzględnieniem najnowszych zmian w obowiązujących przepisach oraz projektów legislacyjnych. Ekspert i praktyk w dziedzinie czasu pracy, urlopów wypoczynkowych, prowadzenia dokumentacji pracowniczej, naliczania wynagrodzenia za pracę oraz innych należności ze stosunku pracy. Jako wykładowca w sposób przystępny oraz praktyczny przekazuje  wiedzę swoim słuchaczom.

Termin rozpoczęcia kursu/szkolenia

(Wtorek) 09:00 - 15:00

Lokalizacja

EDU-Consulting

Kwidzyn, ul. J. Piłsudskiego 29

Organizator

Koszt kursu/szkolenia

480 zł (+ VAT) – w cenę wliczony jest udział w szkoleniu, przerwy kawowe, lunch, autorskie materiały szkoleniowe, materiały piśmiennicze, indywidualne konsultacje z trenerem oraz imienny certyfikat ukończenia szkolenia.

Kontakt

Monika Zakrzewska – koordynator ds. szkoleń

tel: +48 728 311 560

e-mail: biznes@edu-consulting-szkolenia.pl

tel: +48 538 207 860

e-mail: biuro@edu-consulting-szkolenia.pl

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*

    X