Przegląd zmian podatkowych 2018/2019. Istotne zmiany

W kursie poruszone będą następujące zagadnienia:

I.
Przedstawienie zmian
Zapoznanie z nowelizacją ustaw podatkowych w 2018 roku i uchwalonych i planowanych zmian na rok 2019.
II.
Zasady płatności
Ugruntowanie i poszerzenie wiedzy z zakresu nowych zasad ustalania i funkcjonowania zasad płatności (split payment), faktury VAT, kas fiskalnych oraz amortyzacji środków trwałych.
III.
Optymalizacja podatkowa
Sygnalizacja zmian z zakresu samochodu w firmie w kontekście podatku PIT i CIT.
IV.
Nowe przepisy w praktyce
Rozwiązanie praktycznych problemów wynikających ze zmiany ustaw podatkowych.

Program szkolenia

Celem kursu jest przekazanie bądź uzupełnienie wiedzy, poszerzenie kwalifikacji zawodowych. Uczestników o szereg elementów wymaganych na stanowiskach księgowych. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób prowadzić księgowość firmy przy wykorzystaniu różnych narzędzi księgowych. Poznają zasady odliczania składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne.

1.

Przepisy które weszły w życie w 2018 roku – Split Payment – podzielona płatność w praktyce – krótkie podsumowanie po pół roku obowiązywania ustawy, planowane zmiany wyjaśnienia Ministerstwa Finansów.

2.

Kasy fiskalne – co już wiemy na pewno, a co ciągle czeka na uchwalenie: najnowszy projekt rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych porządkujący chaos w zakresie stosowania kas ( 11.2019), zagrożenia, koszty, konsekwencje, grupy podatników pod szczególnym nadzorem.

3.

Zmiany w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od samochodów elektrycznych – 22.02.2018.

4.

Amortyzacja 2018 i 2019 r. w praktyce: zmiany korzystne i przepisy, które zostały zmienione nowelizacją z dnia 04.07.2018 r. – amortyzacja środków trwałych otrzymanych w spadku i darowiźnie.

5.

Zasady stosowania 50% kosztów z praw autorskich po zmianach w ustawie o PIT z dnia 04.07.2018 r.

6.

Zmiana zasad płacenia podatku od sprzedaży nieruchomości otrzymanych w spadku (01.01.2019): wydłużenie terminu na wydatkowanie pieniędzy otrzymanych ze sprzedaży na cele mieszkaniowe, nowe zasady liczenia terminu pięcioletniego w przypadku nieruchomości otrzymanych w spadku, nieruchomość wspólna małżonków – konsekwencje własnościowe po śmierci jednego z nich.

7.

Nowa konstrukcja podatku od budynków od 1.1.2019: doprecyzowanie definicji budynków podmiotów zobowiązanych, wprowadzenie zwolnień, doprecyzowanie zasad zwolnień i odliczania zapłaconego podatku od zaliczek, dokumentowanie w zeznaniu rocznym.

8.

Najważniejsze informacje z ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwa, czyli jak przekazać firmę następcom prawnym – uchwalone zmiany od 25 listopada 2018 roku: reguły sukcesji, podmioty, które dotyczy regulacja i konsekwencje prawne i podatkowe, konsekwencje w podatkach dochodowych ( zmiana od 25.11.2108), konsekwencje w podatku VAT, konsekwencje w prawie pracy i innych przepisach.

9.

Uchwalone zmiany w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z leasingiem samochodu osobowego, wykorzystywaniem samochodu nie wprowadzonego do ewidencji środków trwałych oraz wydatków eksploatacyjnych związanych z samochodem nie wykorzystywanym wyłącznie do działalności – zarys informacji

10.

CIT – nowa stawka podatku

11.

Planowane zmiany w ustawie o uproszczeniach w podatkach dochodowych i VAT: zmiany w zakresie definicji małego podatnika, zmiany w terminach i zasadach zawiadomień wysyłanych do urzędu, nowe zasady rozliczania straty podatkowej, wynagrodzenie małżonka kosztem podatkowym, zmiany w zakresie ulgi na złe długi w VAT, inne ważne zmiany.

12.

Zmiany w podatku VAT – opodatkowanie bonów.

13.

Paragon z NIP-em do faktury – od kiedy zacznie obowiązywać?

14.

Nowa matryca stawek VAT – czy będzie porządek w stawkach VAT?

15.

Niewielkie zmiany ułatwiające w obszarze podatku u źródła.

16.

Exit tax – co to jest i kogo będzie dotyczył.

17.

Omówienie najnowszego orzecznictwa i interpretacji podatkowych.

18.

Zmiany w zakresie PIT 11 i PIT 8C- zmiana terminów przekazywania informacji do urzędu skarbowego

19.

Nowe zasady ustalania podstawy wymiaru składek ZUS dla małych przedsiębiorców – od 1.1.2019 – uchwalone przepisy, zasady i konsekwencje ich stosowania.

20.

Inne planowane zmiany w obszarze podatkowym – zgodnie z bieżącym stanem legislacji

21.

Panel dyskusyjny.

Trener

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doradca podatkowy z 21 letnim stażem. Wspólnik w kancelarii doradztwa podatkowego. Wykładowca na studiach z zakresu podatków oraz wynagrodzeń w Wyższej Szkole Biznesu oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Trener z 12 letnim stażem z zakresu podatków dochodowych, podatku VAT, naliczania wynagrodzeń, ZUS, zasiłków. Bardzo wysoko oceniana przez uczestników.

Szczegółowe informacje:

Miejsce szkolenia

Hotel Centrum Kwidzyn
Mikołaja Kopernika 32A, 82-500 Kwidzyn

Termin szkolenia

09.02.2019 r.
Szkolenie 1-dniowe, 9.00-15.30

Koszt szkolenia

490 zł brutto/osoba

*Cena zawiera: (Energetyczne przerwy kawowe, ciepłe przekąski, materiały szkoleniowe, konsultacje z trenerem, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia)

*Liczba miejsc ograniczona

Kontakt

+48 668 610 998
biznes@edu-consulting-szkolenia.pl
ul. Grunwaldzka 9, 82-500 Kwidzyn
  • 1.Koszt
    450 zł brutto / osoba
  • 2.Miejsce odbycia kursu
    ul. Grunwaldzka 1/17
  • 3.Okres trwania
    15.01.2019 - 31.01.2019
  • 4.Data rozpoczęcia
  • 5.Client
    Edu Consulting
  • 6.Kategoria
  • 7.Adres
    Go The Link
  • 8.Kontakt
X